eSIM Nedir?

e-SIM Nedir?

Bir eSIM tam olarak göründüğü gibidir: Elektronik veya gömülü SIM. Fiziksel bir kart yerine, SIM teknolojisi doğrudan telefonunuza yerleştirilmiştir. Operatörünüzle kimliğinizi doğrulamak için kullanılan küçük bir çiptir.

Tabii ki, muhtemelen bununla ilgili bazı sorularınız var. Geleneksel bir SIM kartla seyahat ederken, kapsama alanınızı korumak için başka bir operatörün SIM kartına geçmeniz gerekebilir. Operatörleri evde değiştirmek istiyorsanız, SIM kartınızı fiziksel olarak da değiştirmeniz gerekecektir. Bunu göz önünde bulundurarak, yerleşik bir SIM, telefon değiştirmeniz gerektiği anlamına mı geliyor? Neyse ki hayır. Aslında, eSIM teknolojisinin avantajlarından biri, operatör değiştirmeyi çok daha kolay hale getirmesidir.

Yeni bir SIM sipariş etmek ve gelmesini beklemek yerine, doğrudan telefonunuzdan yeni bir operatöre geçebilirsiniz. Ayrıca eSIM teknolojisi ile birden fazla hesap – ve aralarında geçiş çok kolaydır.

eSIM ile, telefonunuzda SIM kartınıza ayrılmış, hatlar ve operatörler arasında geçiş yapmanıza ve hesapları yönetmenize olanak tanıyan birkaç yeni ayar bulunur. Google Pixel 2 eSIM teknolojisini destekleyen ilk telefonlar arasında yer aldı, ve eSIM yönetmek için bir uygulama Google Play Store’dan edinilebilir.

Ardından, iPhone XS çıktı ve hem fiziksel bir SIM kart hem de ikinci olarak bir eSIM sundu, ancak eSIM yalnızca daha sonra bir iOS yazılım güncellemesiyle etkinleştirildi. Ne yazık ki, bu iPhone’un Çin versiyonu eSIM’i tamamen ortadan kaldırdı – bunun yerine bir çift SIM yuvası sundu. Bu, Çinli operatörlerin yeni teknolojiyi benimsemekle daha az ilgilendiğini gösterebilir ki bu, Çin’e seyahat etmek için bir eSIM kullanmayı dört gözle bekleyenler için kötü bir haber.

360fiyat.com
Logo
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0