Samsung Galaxy S20 İnceleme

Samsung Galaxy S20 inceleme

Samsung Galaxy S20 bize ‘Galaxy S11’e ne oldu?’ Samsung 2019 adlı dan amiral gemisi manto üstlenir en yeni Galaxy S20 için birkaç sayı atlanır Galaxy S10 . Kafa karıştırıcı bir sıçrama olsa da, Samsung’un çok şey topladığı için bunun iyi bir nedeni var: özellikle ilk 5G telefonunuzu almak istiyorsanız, büyük bir yükseltme.

Galaxy S20, kardeşlerinden Galaxy S20 Plus ve devasa Galaxy S20 Ultra’dan daha ucuz ve kullanımı daha kolay , ancak bu, bunun ucuz veya düşük özellikli bir cihaz olduğu anlamına gelmez.

Samsung Galaxy S20 , ufukta beklenen halefi Samsung Galaxy S21 ile şirketin en yeni amiral gemisi olmayabilir , bu yüzden bu telefonu satın almak istiyorsanız, yakında değiştirilebileceğini aklınızda bulundurun.

İşte Samsung Galaxy S20 ile elde ettiğiniz şey: 120 Hz yenileme hızına sahip 6,2 inç ekran, 5G indirme hızları (varsa), telefonun her iki tarafında yüksek özellikli kameralar ve önyükleme için büyük bir pil.

Samsung’un sunduğu yeni teknolojiyi denemek istiyorsanız, ancak büyük bir telefon veya cüzdanınızda büyük bir çukur istemiyorsanız, alacağınız telefon budur. Daha fazla depolama alanı veya 108MP kamera istiyorsanız Ultra’ya gidebilirsiniz ve fiyat etiketine kadar uzatabilirsiniz, ancak günlük kullanım için S20 çoğu insan için en iyi seçim olacaktır.

Kaputun altında, bir Qualcomm Snapdragon 865 veya Exynos 990 (yaşadığınız yerde hangisini alacağınızı belirler) ve 4G veya 5G telefonu satın almanıza bağlı olarak 8GB veya 12GB RAM gibi güçlü bir yeni yonga seti var. Ve bazı insanlar yalnızca 5G telefonu satın alabilecek – bölgenizde hangi sürümlerin mevcut olduğunu öğrenmek için aşağıyı okuyabilirsiniz.

Kamera, Samsung’un arka dizideki birçok özelliği artırmasıyla Galaxy S20’nin bir başka öne çıkan özelliği. Üç ana kamera da iyileştirildi (daha fazla ışık girmesine izin vererek gece fotoğrafçılığını iyileştirmek için artırılmış piksel boyutları dahil) ve ayrıca genel deneyimi iyileştirmek için birkaç yazılım ince ayarı da var.

Telefoto lens, Galaxy S10’dakinden bile daha iyi, yüksek kaliteli 3x optik zoom çekimleri yapmanıza veya 30x dijital zoom’a kadar uzanmanıza olanak tanıyor. Galaxy S20 Ultra genel olarak daha yüksek kamera özelliklerine sahiptir, ancak çoğu insan bu telefondaki atıcıdan fazlasıyla memnun olacaktır.

Galaxy S20’nin bir diğer önemli özelliği de 4.000mAh bataryasıdır. S10’daki hücreden daha büyük ve pil ömrünün tipik kullanımda daha güçlü olduğunu gördük – bu telefon size bir günlük normal kullanımdan daha uzun süre dayanmayacak, peki akıllı telefon ne yapar?

Genişletilmiş kapasitenin bir olumsuz sonucu oldu: kulaklık jakını sıkıştırdı. S20 Plus ve S20 Ultra ile aynı hikaye ve Samsung bu özelliği S serisinden ilk kez çıkarıyor.

Galaxy S20, Galaxy S20 Ultra’nın gösterdiği üst düzey özelliklerden bazılarını kaçırıyor, ancak daha uygun fiyatlı ve cebinizde tutması veya saklaması daha kolay ve 2020’de Samsung’un en etkileyici cihazı olmayabilir. , onu satın alanların çoğunu fazlasıyla tatmin edecek güçlü bir telefon.

Samsung Galaxy S20 çıkış tarihi ve fiyatı

Kendinizi destekleyin: 5G yükseltmesi, geliştirilmiş kameraları ve daha büyük 6,2 inç 120 Hz ekranı sayesinde Galaxy S20 için Galaxy S10’dan daha fazla ödeyeceksiniz.

ABD, İngiltere ve Avustralya’da Galaxy S20 5G fiyatı, 128 GB depolama ve 12 GB RAM içeren sürüm için 999 $ / 899 £ / 1.499 AU $ ‘dır. 1 TB’a kadar microSD kart ile ekstra depolama alanı ekleyebilirsiniz, ancak 256GB veya 512GB dahili depolama istiyorsanız S20 Ultra satın almanız gerekir.

Telefon, İngiltere, Avustralya ve BAE gibi bazı pazarlarda 8 GB RAM ve 128 GB depolama için 799 £ / 1.349 AED / 3.199 AED olarak fiyatlandırılan 4G versiyonunda da mevcuttur.

ABD’de yaşıyorsanız, cihazı içe aktarmak istemediğiniz sürece yalnızca 5G varyantı alabileceksiniz. Bu incelemenin amacı için 5G varyantını kullandık, ancak daha ucuz 4G sürümünü (yaşadığınız yerde mevcutsa) tercih etmek istiyorsanız, özellikler bağlantı dışında büyük ölçüde aynıdır.

Bu 4G telefon bir yana, 5G’nin eklenmesi, bu yılki temel model için temel model S10’dan daha fazla ödeme yaptığınız anlamına geliyor. En azından ABD’de, amiral gemisi Galaxy S10 Plus’ın lansman fiyatını devraldı – temel model S10’dan 100 $ daha fazla. Ayrıca , Apple’ın telefonunun daha küçük 5,8 inç ekrana sahip olmasına ve bu fiyat size sadece 64 GB depolama alanı kazandırmasına rağmen, ABD’deki 999 dolarlık iPhone 11 Pro lansman maliyetiyle eşleşiyor .

Yine de tüm telefonların fiyatı zamanla düşüyor ve Samsung Galaxy S20 bir istisna değil – ara sıra satış fiyatı biraz düşmesine neden oluyor ve bu sadece zamanla daha fazla olacak.

Tasarım ve ekran

Samsung S20, 2019’un 6.1 inç S10’undan tam olarak 0.1 inç daha fazla ekran alanı sunan 6,2 inç ekrana sahip. Telefonun genel boyutunu önemli ölçüde değiştirmez ve maksimum çözünürlüğü, WQHD + ‘daki (3040 x 1440) son Samsung Galaxy S modelleriyle aynı kalır.

Samsung hala, çoğu görev için yeterince keskin görünen ve pilden tasarruf sağlayan varsayılan bir Full HD + (2220 x 1080) çözünürlüğü sunuyor; daha yüksek çözünürlüğe geçmek için ayarlara gitmeniz gerekir.

Galaxy S20 için büyük bir yükseltme, maksimum 120Hz yenileme hızı ekranıdır. Bu, önceki Samsung cihazları da dahil olmak üzere çoğu telefonda ekranın yenileme hızının iki katıdır ve pratikte anlamı daha yumuşak kaydırma ve animasyonlardır.

Bu, daha sürükleyici bir deneyime izin verdiği ve hatta size bir rakip karşısında üstünlük sağlayabileceği için mobil oyun oynarken özellikle önemlidir, ancak sosyal medya akışlarınızda gezinmek gibi günlük şeyleri de daha pürüzsüz hale getirir.

Bunu bir akıllı telefonda ilk kez görmüyoruz – hem Asus ROG Phone 2 hem de Razer Phone 2 benzer teknolojiye sahip – ancak bu muhtemelen onu ana akım bir cihazda ilk kez gördük.

Yeni 120Hz yenileme hızı WQHD + uyumlu değildir, ancak daha yüksek çözünürlüklü ekran mı yoksa daha hızlı yüklenen resim mi istediğinizi seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Ekrandaki parmak fırçalarınızı öncekinden çok daha yüksek bir hızda algılayarak oyunları daha duyarlı hale getirmek için dokunma hassasiyeti de 120 Hz’den 240 Hz’e yükseltilir. Bu, telefonu kullanırken dikkat çekici bulduğumuz bir şey değil, ancak mobil oyunlarına daha çok bağlı olanlar bunun bir fark yarattığını görebilir.

Bazıları için ekran boyutundaki bir artışın rahatsız edici olabileceğini biliyoruz (daha küçük tek elle kullanılabilen telefonlar için bastırılmış talep var) ve bununla ilgili iyi ve kötü haberlerimiz var. Birincisi iyi haber: S20, S10’dan daha uzun olsa da, 20: 9 en-boy oranıyla biraz daha dar ve ekran sadece biraz daha büyük.

İşte kötü haber: Daha küçük elleri olanlara 5,8 inç ekran boyutu sunan Galaxy S10e’nin devamı yok (S20 serisinin en küçük ve en ucuz olanıydı).

S20, Samsung’un 2020 S telefonlarının alabildiği kadar küçüktür ve oyun oynarken ve film izlerken daha keskin ve daha ayrıntılı görüntüler için HDR10 + ‘nın daha küçük öne bakan kamera gücünü ve ekrana geri dönmesini takdir etsek de, biraz ekran boyutu çeşitliliği olacaktır. daha da hoş geldiniz.

Galaxy S20, şu anda bir akıllı telefonda bulunan en iyi ekranlardan birine sahip ve cebinizi doldurmayan üst düzey bir telefon ekranının peşindeyseniz, bu telefonun sunduğu inç başına 563 pikselden hoşlanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Samsung Galaxy S20’nin geri kalanı, iki parça camın alüminyum çerçeveyi sıkıştırmasıyla tanıdık bir görünüme sahip. Hala ekranın sağ ve sol kenarlarında bir eğri var, ancak S10’daki kadar belirgin değil, bu da umarım ekranın kenarları boyunca daha az yanlışlıkla basılması anlamına gelir.

S20 telefonları, 3,5 mm kulaklık jakı içermeyen S serisindeki ilk telefonlar. Bu, mevcut 3,5 mm kablolu kulaklığınızla bir adaptör (kutuya dahil değildir) kullanmanız veya USB-C bağlantısıyla bir çift almanız gerektiği anlamına gelir.

Şu anda pek çok amiral gemisi telefonda durum böyledir ve bazılarını hayal kırıklığına uğratsa da, özellik, kablosuz ve gerçek kablosuz kulaklık ve kulakiçi kullanan gittikçe çoğumuz için bir anlaşma kırıcı değildir – ve elbette Samsung size sahip kendi Galaxy Tomurcukları ve Galaxy Buds Plus ile kaplıdır .

Telefonun arkası camdan yapılmış ancak her zamankinden daha kaliteli bir his veriyor. Yükseltilmiş kamera çıkıntısı ana acı noktamız, ancak bu, tüm bu kamera teknolojisini dahil etmek için Samsung’un yapması gereken bir şey. Yine de bir yüzeye düz bir şekilde yerleştirirseniz, telefonun bir yandan diğer yana sallanacağı anlamına gelir.

Toplamda beş Galaxy S20 rengi var , ancak bunların hepsi her pazarda mevcut değil. Seçenekler, Bulut Mavisi (bu incelemede en çok gösterilen telefon), Kozmik Gri, Bulut Pembesi, Bulut Beyazı ve Aura Kırmızısı’dır.

ABD ve Avustralya’dakiler yalnızca Kozmik Gri, Bulut Mavisi ve Bulut Pembesi seçeneklerinden birini lansman sırasında seçebilirler, ancak diğerlerini daha sonraki bir tarihte de bulabilirsiniz. Birleşik Krallık’takiler yukarıdaki üç rengi de alabiliyorlar ve Cloud White versiyonu daha sonraki bir tarihte bu pazara geldi.

Burada herhangi bir cesur renk seçeneği bulunmadığına dikkat çekmeye değer ve bunların hepsi Galaxy S10 renk aralığına kıyasla nispeten hafif seçenekler. Aura Kırmızısı belki de en cesur renk seçimidir, ancak bu, telefonun versiyonlarını bulması daha zor olanlardan biridir.

S10 serisinde olduğu gibi, parmak izi tarayıcısı ekrana gömülüdür. Bunu, Galaxy S10’daki seçenekten daha hızlı ve daha güvenilir bulduk, ancak telefona erişebilmek için okuyucuda rakamlarımızı düzenli olarak yeniden denemek zorunda kalmamız mükemmel değil.

Bu büyük bir sorun değil, ancak telefonunuzun kilidini hızlı bir şekilde açmak istiyorsanız, deneyimlerimize göre hızlı bir PIN kodu girişinin bazen tarayıcıyı kullanmaktan daha hızlı olabileceğini aklınızda bulundurmak isteyebilirsiniz.

Kamera

Samsung, Galaxy S10 ile karşılaştırdığınızda Galaxy S20’deki kamera kurulumuyla ilgili bazı önemli adımlar attı, ancak tüm iyileştirmeler özellikler listesinde gördüğünüz istatistiklere yansımıyor.

Bir tutam tuzlu kamera özelliklerinin bolluğunu almanız ve bunun yerine çekebileceğiniz fotoğraflar açısından ne anlama geldiklerini düşünmenizin en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Aksi takdirde, S20 kameraları önceki Samsung cihazlarına kıyasla bir sürüm düşürme gibi görünebilir ve bu durumdan uzaktır.

12MP olarak kalan ana kamera, f / 1.8 diyafram açıklığına sahip. Bu, teorik olarak S10’un f / 1.5 + f / 2.4 çift diyafram açıklığından daha düşüktür; bu, daha düşük ışıklı çekimler için daha fazla ışık çeken ‘daha geniş’ f / 1,5 ayarıyla aydınlatma koşullarına uyacak şekilde değişir.

Bununla birlikte, Samsung burada tek tek piksellerin boyutunu 1.4 mikrondan 1.8 mikrona çıkardı. Daha büyük sensörle birlikte, Galaxy S20’nin ana kamerasıyla daha fazla ayrıntı ve daha fazla ışık yakalayabilmelisiniz ve bunun daha karanlık senaryolarda çekim yaparken geçerli olduğunu gördük.

Ayrıca, geçen yılki 12MP telefoto kamerasına göre büyük bir yükseltme gibi görünebilecek yeni bir 64MP telefoto kamera da var. Burada tek tek pikseller geçen yılın kamerasından daha küçük, ancak megapiksel sayısı çok daha yüksek ve diyafram açıklığı daha geniş (f / 2.4 yerine f / 2.0 – küçük sayılar daha iyi). 

Genel olarak olumlu bir sonuç, şu ana kadar bir akıllı telefonda gördüğümüz en iyi 3x kayıpsız yakınlaştırmaya izin veriyor. İhtiyacınız olursa 30x dijital yakınlaştırma da var ve bu kayıpsız olmasa da bazı senaryolarda yararlı olduğunu gördük.

En üst düzeyde yakınlaştırma özelliğine ihtiyacınız varsa Galaxy S20 Ultra, oyunun kurallarını değiştiren bir 100x yakınlaştırma ile birlikte gelir, ancak günlük çekimlerde bunu pek kullanamayacaksınız ve 30x’in fazlasıyla yeterli olduğunu gördük.

Galaxy S20’nin 12 MP ultra geniş kamerası, S10’a kıyasla en az değişti – f / 2,2 diyafram açıklığı aynı, ancak daha büyük piksellere sahip daha küçük bir sensöre sahip (geçen yılki 1 mikrondan 1,4 mikron). Bu, S10’un 16 MP ultra geniş kamerası olsa bile ultra geniş fotoğraflarınızı daha iyi hale getirir.

Tüm kameraların çok iyi çalıştığını gördük ve otomatik modda çekim yapıyorsanız, sonuçlardan kesinlikle etkileneceksiniz. Aşağıda çektiğimiz bazı çekimleri görebilirsiniz:

Galaxy S20 Plus ve Ultra’nın her ikisinde de bu telefonda eksik olan bir uçuş süresi sensörü var. Onsuz bile, S20 harika görünen fotoğraflar çekebiliyor.

S20 serisi, Samsung’un Super Steady stabilizasyon özelliğinin bir parçası olarak 8K video kaydı ve dönme önleyici düzeltme (60 dereceye kadar) ile yeni bir çığır açıyor.

Bununla birlikte, hem bu yüksek çözünürlüğü hem de Samsung’un gelişmiş sabitleme teknolojisini aynı anda kullanamazsınız – Super Steady hala kesinlikle bir 1080p meselesidir (4K’da bile çalışmaz).

8K kayıt 24 fps ile sınırlı olsa da, büyük bir avantajı vardır: 4K veya 1080p’ye dışa aktarıyorsanız kaliteden ödün vermeden videoları kırpabilir ve düzenleyebilirsiniz.

8K, akıllı telefonlarda henüz başlangıç ​​aşamasında olan bir özelliktir ve çoğu insanın saniyede kare, 20x video yakınlaştırma (8K, 6x yakınlaştırmada takılı kaldı) üzerinde daha fazla kontrol sahibi olduğunuz 4K veya altında çekim yapmaktan mutlu olacağını düşünüyoruz. daha küçük dosyalar (8K film, HEVC formatında dakikada yaklaşık 600MB yer).

8K’da çekim yapmaya karar verirseniz, 33MP hareketsiz görüntü çekmek için kayıt yaparken kamera düğmesine basabilirsiniz. Zaten video çekerken yüksek kaliteli bir çırpıda istiyorsanız bu yararlı olacaktır.

Samsung’un sağlam ve kullanımı kolay kamera uygulaması, yeni ve geri dönen özellikleri sayesinde akıllı telefonlar arasında en iyisi olmaya devam ediyor. Ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için ekranda herhangi bir yere kaydırabileceğiniz, selfie kamera zamanlayıcısını tetiklemek için bir el hareketi yapabileceğiniz ve kamera uygulamasını körü körüne başlatmak için fiziksel kilit düğmesine iki kez basabileceğiniz gerçeğini sevmeye devam ediyoruz.

Burada yeni olan, çeşitli fotoğraflar ve videolar çekmek için 10 saniye boyunca her üç arka kamera arasında geçiş yapan Tek Çekim modu. ‘Fotoğraf mı yoksa video mu çekmeliyim?’ ‘Neden ikisini birden almayalım?’ ikilemi

Sonunda fotoğraflar, ultra genişler, portreler, hiper geçişli videolar, normal videolar vb. Elde edersiniz ve biz bu özelliğin büyük hayranlarıyız – her çekim veya klip mükemmel değildir, ancak bizi ayarlar menülerinden ve çekmeye çalıştığımız şeyle daha fazla meşgul oldu ve fotoğraf çekme şeklimizi değiştirdi.

5G

Galaxy S20, ana akım tüketicilerin akıllı telefonlarına 5G almaları için en iyi ilk fırsat . 2019’da gönderilen akıllı telefonların yalnızca% 1’i 5G telefonlardı ve bunların çoğu 4G amiral gemilerinin pahalı varyantlarıydı.

S20, varsayılan olarak büyük ölçüde 5G’dir – belirtildiği gibi, bazı pazarlarda telefonun 4G sürümünü satın alabilirsiniz, ancak 5G normdur ve indirme hızları, ortalama olarak 200Mbps civarında, bazı kısımlarında 4G hızından 6 kat daha fazla olacaktır. Dünya.

Bu, elbette, 5G’nin bölgenizde sağlayıcınızdan temin edilebilmesine bağlıdır, ancak henüz olmasa bile, Samsung geleceğe dönük bağlantıda pişiriyor.

Bir yandan Galaxy S20’nin 5G yetenekleri ile diğer yandan S20 Plus ve Ultra arasında önemli bir ayrım var. Her üçü de düşük-orta bant alt 6 teknolojisini desteklerken, yalnızca Plus ve Ultra, daha da yüksek hızları düşüren mmWave antenlerine sahiptir.

MmWave aralığı sınırlıdır – bu nedenle bir sinyal alabilmek için bir vericiye nispeten yakın olmanız gerekir – ancak Mayıs 2019’da Chicago’da mmWave 5G’yi Verizon’un yeni kullanıma sunulan modelinde test ettiğimizde 1,4 Gbps alıyorduk. 5G ağı, farklı bir cihaz kullanarak. 

Dolayısıyla, S20 hızlı olsa da (telefonu test ederken henüz 5G bağlantısına bağlanamamış olsak da, bu nedenle kendi hız testlerimizi çalıştıramadık), büyük kardeşleri daha hızlı olacaktır. taşıyıcı mmWave’i destekler. 

ABD’deki Verizon müşterileri bunun mmWave’e özel bir taşıyıcı olduğunu ve bu nedenle S20’nin Verizon mağazalarında satılmayacağını unutmamasına rağmen, çoğu insan için 6’nın altındaki hızlar yeterince iyi olmalıdır.

Performans ve yazılım

Galaxy S20, iki farklı yonga setinden biri tarafından desteklenmektedir ve nerede yaşayacağınız, hangi sürümü alacağınıza karar verecektir. ABD’deyseniz, Qualcomm’un en üst seviye Snapdragon 865 yonga setini alırken, dünyanın geri kalanındakiler Samsung’un benzer şekilde yüksek kaliteli Exynos 990’ını alırsınız.

Bu inceleme, telefonun Exynos 990 sürümü ile yaşadığımız zamana dayanmaktadır. Henüz S20’nin Snapdragon 865 sürümünü tam olarak test etmedik, ancak bu çipi çalıştıran Galaxy S20 Plus’ı test ettik ve herhangi bir şikayetimiz olmadı.

Exynos 990 ile çalışan S20’ye gelince, testlerimiz boyunca olağanüstü performans elde ettik. İster oyun oynamak ister uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek olsun, ihtiyacımız olan her şeyi yapacak kadar güçlü.

Geekbench 5’te, telefonun Exynos 990 sürümünün ortalama 2699 çoklu çekirdek puanı vardı. Bu, 3034 puan alan Exynos 990 Galaxy S20 Plus ve 3286 puan alan Snapdragon 865 destekli S20 Ultra’nın oldukça altında.

S20, 2019’daki S10 5G’den çok daha yüksek puan alıyor ve bu da ortalama 2197’lik bir sonuç döndürüyor ve 2584 puan alan OnePlus 7T Pro’dan çok daha yüksek puan alıyor. Galaxy S20 ve bunun günlük kullanıma yansıdığını gördük.

Test ettiğimiz telefonun 5G versiyonu 12GB RAM ile geliyor. Sadece 8GB RAM’e sahip olduğu için bazı görevler 4G sürümünde biraz daha yavaş çalışabilir, ancak birçok amiral gemisi ‘sadece’ 8GB sunar ve yine de bu telefondan güçlü bir performans beklemekteyiz.

Galaxy S20’de güç açma ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadık, ancak cihazın Snapdragon 865 sürümünü doğru bir şekilde test edebildiğimizde, bu incelemeyi bulgularımızla güncelleyeceğimizden emin olacağız.

Galaxy S20, Android 10 çalıştırıyor ve 2020’nin ilerleyen günlerinde Google’ın işletim sisteminin en son sürümüne Android 11’e yükseltme yapmasını bekliyoruz . Samsung’un kendi One UI’si kaplanmıştır, bu nedenle Samsung tarafından yapılmayan diğer Android telefonlarda kullanmış olabileceğiniz yazılımdan farklı görünecektir, ancak tasarım çekici ve kullanımı kolaydır.

Samsung, cihazda çok sayıda kendi uygulamasını içerir, ancak bunları telefonunuzda istemiyorsanız, çoğunu silebilir ve Google’ın kendi önceden yüklenmiş seçeneklerine bağlı kalabilirsiniz.

Galaxy S20’de yalnızca 128 GB depolama alanıyla sınırlısınız – daha kapsamlı bir seçenek yok. Bu, ortalama bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli alan olmalıdır, ancak çok sayıda 4K video çekmeyi planlıyorsanız, muhtemelen microSD kart yuvasını kullanmak isteyeceksiniz.

Galaxy S20, 1 TB’a kadar kartları destekler – daha fazla dahili depolamaya ihtiyacınız varsa, 256 GB ve 512 GB seçenekleri sunan Galaxy S20 Ultra veya Galaxy S20 Plus’ı tercih etmek isteyeceksiniz.

Pil Ömrü

5G hakkında bildiğimiz bir şey varsa o da süper hızlı internet teknolojisinin bir pil hogu olduğu ve bununla birlikte Samsung’un Galaxy S20’yi 4.000mAh güç paketi ile donattığı ve S10’daki 3.400mAh kapasitenin üzerinde kayda değer bir artış olduğu. . 

Bu kesinlikle karşılığını aldı, çünkü Galaxy S20’nin sizi tam bir günlük tipik kullanımda kolayca görebilecek sağlam bir pil ömrüne sahip olduğunu bulduk – aslında, genellikle düşündüğümüz bir günden sonra eve varırdık. telefon bulmak için oldukça ağır kullanım hala tankta% 20 kadar kalmıştı.

Pil ömrünün hızla tükendiğini fark ettiğimiz tuhaf bir durum vardı, ancak bu özellikle yoğun bir kullanımdı – örneğin, telefonu yüksek bir parlaklıkla kullanırken ve 120 Hz yenileme hızı açıkken, öyleyse Burada sunulan ekran teknolojisinin tam avantajı, şarj cihazınızdan çok uzaklaşmak istemeyebilirsiniz.

Samsung’un hızlı şarj özelliği iyi çalışıyor – doğru şarj cihazı kurulumuna sahipseniz, bir saatin altında sıfırdan% 100’e kadar alabilirsiniz. Ayrıca sunulan 15W kablosuz şarj var ve kablolu çeşitlilik kadar hızlı olmasa da her zaman sahip olmak için kullanışlı bir seçenek.

Geçen yılın S10 cep telefonları gibi, S20 serisi de Samsung’un ters kablosuz şarj özelliğine sahip ve bu da S20’nizi Qi şarjı destekleyen diğer cihazları şarj etmek için kullanmanıza olanak tanıyor.

Örneğin, bir çift Samsung Galaxy Buds Plus kablosuz tomurcuğunuz varsa, bunları telefonunuzun arkasında şarj edebilirsiniz ve meyve suyunuzu bir arkadaşınızın uyumlu telefonuna da ödünç verebilirsiniz, ancak bunun sizi tüketeceğini unutmayın. özellikle hızlı bir şekilde pil sahibi olun.

Samsung Galaxy S20’yi satın almalı mıyım?

Satın al … 

İlk 5G telefonunuzu istiyorsunuz

Samsung S20’nin 5G sürümü, bağlanabilirlik açısından geleceğe hazır olmak isteyen herkes için mükemmel bir atlama noktasıdır. Şu anda çoğu kullanıcı için gerekli olan bir şey değil, ancak 5G ağları daha yaygın hale geldikçe muhtemelen takdir edeceğiniz bir şey. 

Tutması kolay bir amiral gemisi istiyorsun

Genellikle bir akıllı telefonda daha fazla gücün daha büyük bir cihaz anlamına geldiğini görürsünüz, ancak kullanması rahat bulduğumuz Galaxy S20’de durum böyle değil. Herkes bu telefonu tek elle kullanamayacak, ancak bir amiral gemisi Samsung telefonunda alacağınız en yakın şey bu. 

Üst düzey bir kamera istiyorsunuz, ancak 100X yakınlaştırmaya ihtiyacınız yok

Samsung Galaxy S20 Ultra, 108MP ana kamerası ve 100x zoom şeklinde birkaç şovu durduran özelliğe sahiptir, ancak Galaxy S20’deki arka kameralarda burnunuzu yukarı doğru çevirmemelisiniz. Otomatik mod harika çalışıyor ve telefondan gerçekten etkileyici bazı çekimler aldık.

Satın almayın eğer … 

Bütçeniz var

4G varyantı bir yana, Samsung Galaxy S20 için geçen yılki Galaxy S10’dan daha fazla ödeyeceksiniz. Telefonun 5G versiyonu ile geleceğe hazır olmak istiyorsanız (ve bu, ABD gibi pazarlarda tek seçeneğinizdir) o zaman bu pahalı bir cihazdır. 

S10’dan büyük bir yükseltme istiyorsunuz

Burada Samsung’dan bazı etkileyici güncellemeler olsa da, sizi Galaxy S10’unuzu takas etmeye ikna etmek için yeterli olmayabilir. Geçen yılın telefonuna sahipseniz, iyileştirmelerden çok etkilenmeyeceksiniz; Bu, Samsung cihazlarında yeni olanları veya Galaxy S8 veya S9’dan yükseltme yapanları cezbetme olasılığı daha yüksek bir telefon. 

3,5 mm kulaklık jakı istiyorsunuz

Sonunda oldu: Bu, 3,5 mm kulaklık girişi olmayan ilk Samsung Galaxy S cep telefonu. Kablolu kulaklıklarınızla hoş bir şekilde çalışacak bir konektör için çaresizseniz, bu sizin için bir cihaz olmayacaktır, ancak bunun çoğu insan için bir anlaşma bozmaması gereken yeterli alternatif seçenek vardır. 

360fiyat.com
Logo
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0